Specjaliści

Dział prawny

  Maksym Samojłow

  Urodzony w Zaporożu, na Ukrainie.
  Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego. Magister prawa. Absolwent studiów doktoranckich na Narodowym Uniwersytecie Spraw Wewnętrznych w Charkowie .Obronił pracę doktorską na temat „Status cywilnoprawny obywateli Ukrainy w RP”. Doktor nauk prawnych.
  Biegła znajomość czterech języków, – 20 lat stażu naukowo-dydaktycznego, znajomość prawa Polski, Ukrainy, Rosji.
  Specjalizacja – status prawny cudzoziemców, legalizacja pobytu cudzoziemców w Polsce.
  Znajomość szczegółów prawa cywilnego i handlowego Ukrainy, Polski, Rosji.

  E-mail: makssam2016@gmail.com

   Koordynatorzy

    Olga Kubat

    Urodzona w w. Maja, Jakucja. Absolwentka Wydziału Zautomatyzowanych Systemów Zarządzania Ryskiego Instytutu Lotnictwa Cywilnego, mgr inż. Rosyjski – ojczysty, polski – biegle. Znajomość programów pakietu Microsoft Office (Word, Excel), Corel, Infix PDF Editor, Transformer, PDF-XChange Editor, DWG True View, Adobe Acrobat 9 Pro Extender, Acrobat X Pro, tłumaczenia w AutoCad, BricsCAD i PowerPoint. Specjalista ds. dokumentacji technicznej, tłumacz języka rosyjskiego.

    Hobby/ zainteresowania

    Promowanie kultury polskiej w Jakucku i Jakuckiej w Polsce (współpraca z Fundacją Pomoc Polakom na Wschodzie), udział w konferencjach naukowych, tłumaczenia ustne, pomaganie bezdomnym zwierzętom (współpraca z Fundacją św. Franciszka „Pomóż zwierzętom – naszym małym braciom”).

    e-mail: olga.kubat@gmail.com

      Vitalii Usviattsev

      Koordynator

      Ukończyłem „Charkowski Instytut Politechniczny” w m.Charków, Ukraina
      Po studiach pracowałem jako projektant, a następnie inżynier projektu.
      Zdobywałem doświadczenie pracując na terenie Ukrainy, na Krymie, również w Rosji i Kazachstanie.
      Obecnie pracuję na stanowisku koordynatora w polskiej firmie.
      Pomagam przyjeżdzającym do Polski adaptować się, znaleźć mieszkanie i pracę.

        Wiktoria Jankiewicz

        Koordynator

        Jestem absolwentką Białoruskiego Uniwersytetu Państwowego, o specialności filologia (literatura i język rosyjski i białoruski), specializacja – kryrtyk literacki. Wiele lat pracowałam w redakcji Nowości Telewizyjnych na Białoruskiej Telewizji. Jestem bardzo zainteresowana rozwojem historycznych, kulturalnych i turystycznych stasunków między Białorusią i Polską.
        Kocham życie! Uwielbiam ludzi z dobrym poczuciem humoru! Uczę się! Myślę! Mylę się.Wyciągam wnioski. Lubię odkrywać nowe. Rozumiem… Jeśli pytają – podpowiadam, jeśli nie to milczę… Marzę. Patrzę. Lubię fantazjować. Poszukuję… Cenię zmiany i lubię wyzwania!

          Nina Waise

          Koordynator / tłumacz

          Jestem absolwentką wydziału filologii angielskiej na uniwersytecie w Równym (Ukraina). Pasjonuje się językoznawstwem i metodyką nauki języków obcych. Swoje umiejętności i wiedzę w zakresie języków przekazuję młodszym pokoleniom jednocześnie ucząc się od nich otwartości na świat. Interesuje mnie kultura innych narodów, tradycje, stosunki międzyludzkie. Lubię poznawać ludzi. Uwielbiam podróże koleją. Marzę o napisaniu wspomnień z wyprawy dookoła świata

            Galyna Liuta

            Koordynator / tłumacz

            Absolwentka Narodowego Uniwersytetu w Czerniowcach oraz Uniwersytetu Warszawskiego. Zajmuję się badaniami współczesnego fantasy, szczególnie słowiańskiego. Interesuję się krytyką literacką oraz turystyką filmową.
            Uważam, że między tzw. zachodem, a krajami postradzieckimi jest ściana stereotypów, którą należy zburzyć. 

             Administracja

              Rafał Urban

              Koordynator Działu IT / Główny administrator

              Absolwent Informatyki na Politechnice Częstochowskiej. Zaintrygowany światem, ciągle poszukuje wiedzy i zadaje mnóstwo pytań na które sam stara się udzielić odpowiedzi. Nie ma chyba zadania czy pracy której by się nie podjął, mimo to nie potrafi określić wiodącej dziedziny czy specjalizacji. Dla tego niezłomnie poszukuje zajęcia, które go zafrapuje i pozwoli rozwijać się dalej.

              W wolnym czasie kocha przebywać na świeżym powietrzu razem z rodziną. Majsterkowanie na działce to tylko taka mała pasja wynikająca z maksymy której konsekwentnie stara się trzymać:

              „Moją wielką ambicją jest umrzeć raczej z wyczerpania niż z nudów.”

              Angus Grossart

               Dział HR

               Wsparcie IT/webmasterzy

                Rafał Urban

                Koordynator Działu IT / Główny administrator

                Absolwent Informatyki na Politechnice Częstochowskiej. Zaintrygowany światem, ciągle poszukuje wiedzy i zadaje mnóstwo pytań na które sam stara się udzielić odpowiedzi. Nie ma chyba zadania czy pracy której by się nie podjął, mimo to nie potrafi określić wiodącej dziedziny czy specjalizacji. Dla tego niezłomnie poszukuje zajęcia, które go zafrapuje i pozwoli rozwijać się dalej.

                W wolnym czasie kocha przebywać na świeżym powietrzu razem z rodziną. Majsterkowanie na działce to tylko taka mała pasja wynikająca z maksymy której konsekwentnie stara się trzymać:

                „Moją wielką ambicją jest umrzeć raczej z wyczerpania niż z nudów.”

                Angus Grossart

                  Łukasz Grzenkowicz

                  Serwery i rozwiązania serwerowe

                  Dla znajomych „Grzana” . Od kiedy pamiętam, zajmuję się tworzeniem aplikacji webowych. Moja przygoda z informatyką zaczęła się wraz z pierwszym komputerem. Wtedy to już wiedziałem, że chcę pracować w przyszłości w tej branży. Moje początki z „programowaniem”? to statyczna stronka z tapetami. Z czasem nauczyłem się podstaw PHP. Później jeszcze MySQL i JavaScript i już można było coś konkretniejszego zrobić. W 2007 roku wystartowałem z własną działalnością gospodarczą, oczywiście zajmowałem się freelancingiem w programowaniu. Później doszło jeszcze administrowanie serwerami na Linuchach i Windzie oraz sklep internetowy. Aktualnie pracuję w firmie, która zajmuje się tworzeniem aplikacji webowych dla klientów z całej Europy.

                    Krzysztof Suchecki

                    Programista

                    Absolwent Informatyki na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, specjalność algorytmika i inżynieria oprogramowania. Najbardziej interesuje mnie programowanie na urządzenia mobilne, w szczególności na Androida oraz systemy baz danych, takie jak np. SQLite, MSSQL, MySQL, PostgreSQL. Moje zainteresowania nie ograniczają się tylko do programowania. Intensywnie uczę się języka angielskiego, który jest niebywale przydatny w “moim fachu”. Ponad to hobbystycznie interesuję się psychologią. Staram się regularnie uprawiać jogging.

                     Rzecznik prasowy

                     Graficy

                     Moderatorzy

                      Kamila Kościelniak

                      Pomoc administracyjna / Moderator

                      Nazywam się Kamila Kościelniak, urodziłam się 10.11.1990 r. w Blachowni. Kiedy ukończyłam pierwszy rok życia lekarze w Częstochowie zdiagnozowali u mnie Mózgowe Porażenie Dziecięce i nie dawali szans na normalne ani w miarę normalne życie twierdząc, że będę warzywem, roślinką, z którą nie będzie kontaktu. Jednak upór mojej matki w dążeniu do tego bym rozwijała się tak samo jak moi rówieśnicy, sprawiły że tak się stało. Jako nastolatka zaczęłam odnosić swoje pierwsze sukcesy na konkursach literackich, pisałam również dziennik osobisty, który pozwalał mi oczyścić umysł z myśli i rozwijać talent pisarski. W 2009 roku ukończyłam Katolickie Liceum Ogólnokształcące „SPSK” im. Matki Bożej Jasnogórskiej w Częstochowie i zdobyłam świadectwo dojrzałości. W lipcu tego samego roku postanowiłam zamienić klasyczny dziennik na dziennik internetowy i tak powstał mój blog (www.kamilakoscielniak.blogspot.com). Poza tym, że jestem blogerką rozwijam także inną swoją pasję, którą jest włoska muzyka. Jeżdżę na koncerty, od dwóch lat prowadzę fan club duetu An Dreo & Karina oraz zespołu An-Kara, pozostaję także w stałym kontakcie z gwiazdą włoskiej piosenki – Al Bano, w niedługim czasie planuję również podróż do jego posiadłości. Cały czas rozwijam swoje umiejętności, w ciągu ostatniego roku ukończyłam szkolenie z grafiki komputerowej zakończone półrocznym stażem w Częstochowskim Stowarzyszeniu Osób z Problemami Autyzmu, na obecną chwilę jestem w trakcie szkolenia z e-marketingu. W wolnych chwilach rozwijam swoją osobowość poprzez oglądanie filmów, czytanie książek i słuchanie muzyki.

                       Współpracowali

                        Yaroslav Volkov

                        Tłumacz - język rosyjski/ukrainski

                        Ukończyłem studia licencjackie na kierunku geografia na Uniwersytecie Podkarpackim w Iwano-Frankowsku, na Ukrainie. Po ukończeniu studiów licencjackich zostałem studentem na studiach magisterskich na kierunku socjologii na Uniwersytecie Opolskim. Interesuję się różnorodnymi procesami zachodzącymi w społeczeństwie, szczególnie konfliktami społecznymi. W ramach pracy licencjackiej badałem konflikty w państwach byłego związku radzieckiego.Ciekawią mnie także języki słowiański, staram się ciągle poszerzać wiedzę i doskonalić umiętności w tym zakresie. Lubię bardzo podróżować, odwiedziłem już Litwę Białoruś, Łotwę, Estonię, Rosję,Finlandię.

                          Oksana Harbuzova

                          Narodowy Pedagogiczny Uniwersytet im. G.S.Skoworody (Charków, Ukraina) projektowanie graficzne – nauczyciel plastyki (licenziat) i Uniwersytet Opolski Edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych (magisterium)
                          Grafik -freelance (grafika komputerowa). Pisałam artykuły naukowe; brałam udział w konkursach plastycznych; brałam udział w projekcie społecznym : Urządzenie chodników terenu szkolnego; brałam udział w «DNI UKRAINSKIE» (Opole); brała udział w Białoruskim projekcie artystycznym «Перекличка веков: Первая мировая война и мир сегодня», brałam udział w «MALÍŘSKÉ SYMPOZIUM V BÍLÉ VODĚ» (Czechy 2015 ); brałam udział w wolontariacie UO i Krakowskiego muzeum narodowego
                          Ksuna20092@gmail.com

                            Joanna Krawczyk

                            Tłumacz

                            Jestem absolwentką Kolegium Języków Obcych przy Uniwersytecie Łódzkim po kierunku: język angielski i pedagogika wczesnoszkolna Po zakończeniu studiów pracowałam jako lektor języka angielskiego w grupach wczesnoszkolnych. Finalnie jednak zostałam przy tłumaczeniach, gdyż bardzo mnie to ciekawi. Dla relaksacji w wolnych chwilach: książka, dobra muzyka. Jakiś czas temu zainteresowało mnie kino Woodiego Allana. Nie pogardzę też długim spacerem brzegiem morza w ciepły dzień.

                             

                              Daria Kondratova

                              Absolwentka Filologii rosyjskiej Uniwersytetu w Moskwie i Politologii na Uniwersytetecie Jana Kochanowskiego w Kielcach. Interesuję się polityką oraz problemami społecznymi jakie obecnie występują. Pragnie , aby odnowiły się dobre stosunki oraz współpraca pomiędzy Polską a Rosją, ponieważ są to dwa Państwa z wielką historią, a także stary sąsiedzi, którzy mogą wiele zyskać na wzajemnej współpracy.

                                Mikhail Solovyenko

                                Pochodzę z pięknego kraju, którym jest daleko znajdujący Kazachstan. W chwili obecnej mieszkam i jednocześnie studiuję w Poznaniu na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza na kierunku stosunki międzynarodowe. Jestem członkiem Stowarzyszenia Kazachstańskiej Młodzieży „BARS”. W ramach tej organizacji pełniłem funkcję w latach 2013-2014 – Kierownik przedstawicielstwa w Poznaniu. Uwielbiam gotować i nawet pracowałem jako kucharz w kilka poznańskich restauracji. Ponadto lubię podróżować oraz spędzać wolny czas w gronie swoich kolegów.

                                  Ivan Solovev

                                  Absolwent matematyki na Państwowym Uniwersytecie Obwodu Moskiewskiego, specjalizacja: nauczyciel matematyki i informatyki. Już w liceum zacząłem pracę jako dziennikarz – publikowałem artykuły w lokalnej prasie (m.in. w gazetach: „Puszkinskij Wiestnik” i „Puls Iwantiejewki”), a z czasem zająłem się także redagowaniem czasopisma młodzieżowego („Budz Swobodnym”). Po skończeniu studiów pracowałem jako nauczyciel informatyki i redaktor aktualności na portalu KM.ru. Interesuje się także składem i grafiką komputerową. W wolnym czasie biegam na maratonach.

                                    Aleksandra Brzuzy

                                    Doktorantka Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku literaturoznawstwo. Absolwentka studiów licencjackich na kierunku kultura Rosji i narodów sąsiednich oraz studiów magisterskich na kierunku filologia rosyjska na UJ, a także studiów podyplomowych z zakresu tłumaczeń specjalistycznych rosyjsko-polskich. Prywatnie miłośniczka literatury, kina, sztuki i sportu.

                                      Julia Baran

                                      Tłumacz

                                      Jestem absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończyłam politologię o specjalności marketing i doradztwo polityczne. Fascynują mnie takie państwa jak Rosja, Ukraina czy Armenia. Bardzo lubię podróżować i poznawać nowych ludzi. Interesuje się także psychologią, socjologią i lubuję się w czytaniu refleksyjnej literatury. Uczestniczyłam w rocznym kursie dziennikarstwa , a także współpracowałam z Teatrem Nie Teraz. Lubię wszystko co niekonwencjonalne i dziwne. Aktualnie ulubiona sentencja: „Piękno zbawi świat” /Dostojewski/

                                        Melnyk Ilja

                                        Ukończyłem studia licencjackie na kierunku dziennikarstwo na Uniwersytecie Akademia Ostrogska w Ostrogu, na Ukrainie. Po ukończeniu studiów licencjackich kształcił się na na Wydziale Politologii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, gdzie w 2016 roku uzyskał tytuł magistra na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Specjalność – dziennikarstwo on-line. Podczas studiów pracował jako dziennikarz-redaktor portalu internetowego. Interesuje się nowymi mediami, polityką, kulturą, podróżami, literaturą, piłką nożną, kinematografią (głównie – niemiecki ekspresjonizm filmowy w reżyserii Friedricha Murnaua i Fritza Langa i kino postmoderne, jako filmy Tarantino). Chcę poznać się procesy międzykulturowej integracji dla rozwoju społeczeństwa. Mam cel rozwijać stosunki z uczelniami wyższymi, badawczymi zakładami i fundacjami ze wschodu.

                                          Izabela Jasińska

                                          Tłumacz języka rosyjskiego

                                          Rusycystka. Absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego. Każdy dzień spędzony w Rosji, przekonywał mnie na nowo, że to nie kraj, a stan umysłu. Choć wiele znanych mi wcześniej stereotypów, które składały się na moje wyobrażenie o tym kraju legło w gruzach i nie spotkałam tam ani jednego niedźwiedzia grającego na bałałajce, Rosja nie tylko nie utraciła mojego zainteresowania, ale jeszcze bardziej mnie zaintrygowała. Mojego zapału do nauki języka oraz poznawania wszystkiego co rosyjskie nie zdołałby ostudzić nawet dłuższy brak ciepłej wody w akademiku. Jak powiedział Ludwig Wittgenstein: „Granice mojego języka są granicami mojego świata”. Moim marzeniem jest każdego dnia te granice

                                            Lidia Radomska

                                            Psycholog / specjalista HR

                                            Studiowałam psychologię na Uniwersytecie imienia Adama Mickiewicza i Uniwersytecie Wrocławskim. Obecnie zajmuję się masażami (wykonuję refleksologię) i pracuję z dziećmi co daje mi wiele radości. W czasie wolnym tworzę biżuterię i zwiedzam. Uwielbiam podróżować po krajach skandynawskich, rok spędziłam w Norwegii – gdzie poznałam wielu wspaniałych ludzi i podziwiałam dzieła stworzone przez Matkę Naturę.

                                              Norbert Kazimierczak

                                              Programista

                                              Jeśli chodzi o informatykę to przez czas nauki w technikum zdążyłem zrazić się chyba do wszystkich jej gałęzi. Z wyjątkiem grafiki komputerowej, która (ośmielę się stwierdzić) w wykonaniu mistrzów, których szczerze podziwiam, może aspirować do miana Sztuki. Tak więc od jakiegoś czasu staram się powoli zgłębiać jej arkana, chociaż efekty póki co mnie nie zadowalają. Poza grafiką interesuję się literaturą, czasem filmem, żonglerką czy akwarystyką. Lubię dobrą kawę, cytaty w łacinie i bywam niewiarygodnie leniwy.

                                                Janusz Kukulski

                                                Programista

                                                Absolwent Mechatroniki na Uniwersytecie Rzeszowskim. Wcześniej kształciłem się jako Technik Elektronik o specjalizacji automatyka przemysłowa. A w wolnym czasie: Interesuje się Elektroniką, Robotyką, Urządzeniami GSM telefony jak i boxy do nich. Działam w kole naukowym „ROBO” działającym przy Politechnice Rzeszowskiej. Wieczorami zajmuję się systemami CMS głównie e107.
                                                Można pogadać ze mną o wszystkim, jestem otwarty na wszelakiego rodzaju akcje. Lubię sport, sztuki walki, muzykę – każdej po trochu. Interesuję się też Marketingiem Sieciowym.